WYNIKI KONKURSU

W dniu 12 grudnia 2011 roku w siedzibie katowickiego oddziału SARP nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu GLASSOLUTIONS Polska „Szklana Galeria”. Jury w składzie Arch Oskar Grąbczewski, Arch. Jacek Krych, Wojciech Elsner oraz Miłosz Marciniak po analizie i wielowątkowej dyskusji wybrało prace, które zostały nagrodzone.
I nagroda w wysokości 6 000 PLN trafiła do Kamili Bilik-Majerczak za pracę „Linia zmysłów”. Pierwsze miejsce przyznano za udaną próbę stworzenia mebla organizującego przestrzeń galerii. Doceniono dobór użytych materiałów, ekonomike i uniwersalność rozwiązania. Zwrócono uwagę na intrygujący sposób prezentacji produktów szklanych poprzez ich jubilerskie wyeksponowanie, i zastosowanie szkła nie jako podstawowego elementu budowlanego lecz jako eksponatu galeryjnego. Zdaniem jury potencjał mebla stwarza szerokie możliwości prezentacji wyrobów, zdjęć realizacji, multimediów oraz umożliwia stosowanie go w różnorodnych lokalizacjach.  
  Drugą nagrodę odebrali Olga Pedrycz wraz z Pawłem Panfilukiem. Praca zyskała przychylność za kontrastowe, w stosunku do podstawowej, niezbędnej ekspozycji produktów szklanych, wprowadzenie podwieszanych elementów z tworzywa sztucznego, decydowanie różniące wiotkie elementy wertykalne od struktury szkła oraz wykreowanie intrygującej przestrzeni wewnętrznej w postaci zdecydowanej formy o indywidualnym charakterze. Laureatom zostało przekazane 4000 PLN
 Równorzędną nagrodę w wysokości 1500 PLN za 3 miejsce, ex aequo przyznano Annie Korzeniowskiej i Hubertowi Albertusiakowi.
   
 Celem pierwszej edycji konkursu organizowanego przez GLASSOLUTIONS Polska było zainteresowanie młodych i przyszłych projektantów oraz architektów możliwościami wykorzystania szkła we wnętrzach budynków, promocja rozwiązań szklanych i szerzenie wiedzy o szkle.